AG2R La Mondiale (7) |
---|
Cosnefroy, Benoît | Dillier, Silvan | Duval, Julien | Gougeard, Alexis | Naesen, Oliver | Vandenbergh, Stijn | Venturini, Clément |
| Cofidis Solutions Crédits (7) |
---|
Chetout, Loic | Claeys, Dimitri | Edet, Nicolas | Laporte, Christophe | Lerberghe, Bert Van | Teklehaimanot, Daniel | Turgis, Anthony |
| Delko Marseille Provence KTM (7) |
---|
El Fares, Julien | Fedeli, Alessandro | Finetto, Mauro | Guerin, Alexis | Leveau, Jérémy | Siskevicius, Evaldas | Smukulis, Gatis |
| Direct Energie (7) |
---|
Cardis, Romain | Chavanel, Sylvain | Cousin, Jérôme | Gène, Yohann | Ourselin, Paul | Petit, Adrien | Pichot, Alexandre |
|
Euskadi Basque Country - Murias (7) |
---|
Aberasturi, Jon | Bagües, Aritz | González, Aitor | Irizar, Julen | Iturria, Mikel | Samitier, Sergio | Udondo, Gotzon |
| Groupama - FDJ (7) |
---|
Armirail, Bruno | Delage, Mickaël | Démare, Arnaud | Le Gac, Olivier | Madouas, Valentin | Roy, Jérémy | Sinkeldam, Ramon |
| Groupama - FDJ (7) |
---|
Armirail, Bruno | Delage, Mickaël | Démare, Arnaud | Le Gac, Olivier | Madouas, Valentin | Roy, Jérémy | Sinkeldam, Ramon |
| Israel Cycling Academy (7) |
---|
Boivin, Guillaume | Carisey, Clément | Goldstein, Omer | Holst Enger, Sondre | Jensen, August | Neilands, Krists | Winden, Dennis van |
|
Lotto Soudal (7) |
---|
Bak, Lars | Benoot, Tiesj | Debusschere, Jens | Frison, Frederik | Greipel, André | Maes, Nikolas | Wallays, Jelle |
| Quick-Step Floors (7) |
---|
Devenyns, Dries | Gilbert, Philippe | Jakobsen, Fabio | Lampaert, Yves | Narvaez, Jhonatan | Sénéchal, Florian | Terpstra, Niki |
| Roompot - Nederlandse Loterij (7) |
---|
Asselman, Jesper | Budding, Martijn | Goethem, Brian van | Hoorn, Taco van der | Ligthart, Pim | Reinders, Elmar | Schip, Jan-Willem van |
| Roubaix Lille Métropole (7) |
---|
Antomarchi, Julien | Barbier, Pierre | Cabot, Jérémy | Idjouadiene, Pierre | Kneisky, Morgan | Tronet, Steven | Vermeulen, Emiel |
|
Sport Vlaanderen - Baloise (7) |
---|
Allegaert, Piet | Capiot, Amaury | Declercq, Benjamin | Farazijn, Maxime | Gestel, Dries Van | Menten, Milan | Rickaert, Jonas |
| St Michel - Auber 93 (7) |
---|
Feillu, Romain | Jakin, Alo | Le Cunff, Kévin | Maurelet, Flavien | Paillot, Yoann | Thominet, Camille | Touzé, Damien |
| Team Dimension Data (7) |
---|
Boasson Hagen, Edvald | Dougall, Nic | Eisel, Bernhard | Janse van Rensburg, Reinardt | Swift, Connor | Thomson, Jay | Vermote, Julien |
| Team EF Education First - Drapac (7) |
---|
Asbroeck, Tom Van | Berg, Julius van den | Breschel, Matti | Langeveld, Sebastian | McLay, Dan | Owen, Logan | Vanmarcke, Sep |
|
Team Fortuneo - Samsic (7) |
---|
Feillu, Brice | Gérard, Arnaud | Guernalec, Thibault | Moinard, Amaël | Russo, Clement | Vachon, Florian | Welten, Bram |
| Team Katusha Alpecin (6) |
---|
Biermans, Jenthe | Dowsett, Alex | Gonçalves, José | Martin, Tony | Restrepo, Jhonatan | Strakhov, Dmitry |
| Team LottoNL - Jumbo (7) |
---|
Eenkhoorn, Pascal | Emden, Jos van | Groenewegen, Dylan | Grøndahl Jansen, Amund | Hoecke, Gijs Van | Roosen, Timo | Wynants, Maarten |
| Team Sunweb (7) |
---|
Andersen, Søren Kragh | Bol, Cees | Geschke, Simon | Kanter, Max | Stamsnijder, Tom | Tusveld, Martijn | Walscheid, Max |
|
Verandas Willems - Crelan (7) |
---|
Bondt, Dries De | Breussegem, Elias Van | Bugter, Luuc | Devolder, Stijn | Duijn, Huub | Leysen, Senne | Steels, Stijn |
| Vital Concept Cycling Club (7) |
---|
Backer, Bert De | Genechten, Jonas Van | Le Bon, Johan | Lecroq, Jérémy | Manzin, Lorrenzo | Müller, Patrick | Pacher, Quentin |
| Wanty - Groupe Gobert (7) |
---|
Devriendt, Tom | Dupont, Timothy | Eiking, Odd Christian | Keirsbulck, Guillaume Van | Meurisse, Xandro | Offredo, Yoann | Pasqualon, Andrea |
|